1. IN RE UAB pagalbos centras
 2. Gamybos inžinerija (CAM)
 3. SWOOD CAM - gamybos paruošimas baldų pramonėje

Kaip paruošti apdirbimo programą medžio apdirbimo staklėms SOLIDWORKS aplinkoje?

SOLIDWORKS, naudojant SWOOD CAM, leidžia paruošti CNC-NC apdirbimo programas medžio gaminiams. Šiame straipsnyje aprašome, kaip paruošti apdirbimo programą detalei iš baldinės plokštės.

Šiame straipsnyje aprašoma:

SWOOD DESIGN ir SWOOD CAM naudoja tą pačią duomenų bazę, kuri yra SWOODData aplanke. Labai svarbu teisingai nurodyti kelią iki šio aplanko, nes priešingu atveju nei įrankių biblioteka, nei apdirbimo šablonai, nei postprocesoriai, nei furnitūros biblioteka ir t.t. nebus prieinami.

 1. Patikrinti kelią iki SWOODData aplanko galite paspaudę SOLIDWORKS aplinkoje ant: Tools → SWOOD CAM → Picture37 Settings
 2. Atsidarys langas, kuriame yra laukelis Data Directory. Jame reikia nurodyti kelią iki naudojamo SWOODData aplanko:
  Picture1
 3. Toje pačioje lentelėje yra kitas laukelis su pavadinimu Working Directory. Čia irgi reikia nurodyti kelią iki aplanko, kur bus saugojami projektai: Picture2

Kai šie nustatymai yra teisingai sureguliuoti, galima pradėti naudoti SWOOD DESIGN ir SWOOD CAM.

Apdirbimo programos paruošimas su SWOOD CAM

 1. SOLIDWORKS aplinkoje, atsidarykite įskiepių valdymą (Add-Ins), ir uždėkite varneles ant SWOOD CAM arba SWOOD DESIGN įskiepių:

  Picture3
  Picture4
 2. Kai SWOOD CAM įskiepis yra aktyvus, o detalės modelio dokumentas yra atidarytas, komandų juostoje pasirinkite SWOOD CAM kortelę, ir spauskite mygtuką Picture38 Program settings.  
   Picture5
 3.  Atsidariusiame lange spauskite mygtuką Picture40, kortelėje Machine įrašykite apdirbimo pavadinimą, ir pasirinkite stakles (čia pasirenkamas ir staklių post-procesorius) GCODE, kurioms kursite detalės apdirbimo programą.
   Picture6

  Atlikę šiuos veiksmus, spauskite mygtuką Picture41, taip patvirtindami sureguliuotus nustatymus šiame parametrų lange.

   Picture7
 4. Dabar galite nurodyti detalės atskaitos tašką arba „nulinį tašką“. 

  Picture8
  Spauskite mygtuką Picture43.
 5. Atsidarys naujas parametrų langas dešinėje pusėje, su parametrais, skirtais detalės atskaitos taškui nustatyti.

  Picture9
  Šioje detalėje Z ašies kryptis frezavimui ir gręžimams nustatyta teisingai. Dažniausiai Z ašis ant detalės „nulinio taško“ nusistato teisingai automatiškai, kaip kad pavaizduota paveikslėlyje.
 6. Kai detalės „nulinis taškas“ yra sureguliuotas teisingai, spauskite mygtuką Picture41.

  Picture10
  Picture11

  Dabar įkelkite įrankius, kurie bus naudojami detalės kontūro frezavimui. 

 7.  SOLIDWORKS Taskpane meniu, paspauskite ant SWOOD CAM kortelės, ir pasirinkite reikiamą įrankių biblioteką.
   Picture12
 8. Greičiausias būdas įkelti įrankį į detalės apdirbimo programą, yra pertempti (drag&drop) pasirinktą įrankį į SOLIDWORKS aplinką, ne ant detalės, o šalia jos. Šiai detalei pasirinkite įrankį Picture44 Roughing Ø18 frezą iš aplanko Picture45 Generic Cutter, esančio Picture46 GCODE bibliotekoje.
 9. Pertempkite (drag&drop) pasirinktą įrankį į SOLIDWORKS aplinką, ne ant detalės, o šalia jos.

  Picture13
  Picture14

  Dabar įkelkite gręžimo galvutes (Drilling block), kurios bus naudojamos detalės gręžimui.

 10.  Pertempkite (drag&drop) gręžimo galvutę Picture47 DB-DRILLING_BLOCK, kuri yra agregatų bibliotekoje Picture48 Aggregates library į SOLIDWORKS aplinką, ne ant detalės, o šalia jos.

  Picture15
  Picture17
  Atlikę šiuos veiksmus, jau būsite pasirinkę stakles Picture38, nustatę detalės nulinį tašką Picture43, ir įkėlę įrankius: frezą Picture44 Roughing Ø18 ir gręžimo galvutę Picture47 DB-DRILLING_BLOCK mūsų apdirbimo operacijoms. Kitas etapas yra sukurti pačias apdirbimo operacijas.

  Pradėkite nuo detalės frezavimo (kalibravimo).

 11. Patikrinkite, ar esame teisingame pradiniame detalės taške, paspausdami ant Picture43 OP0 SWOOD CAM savybių medyje. 

  Picture17
 12. Spauskite mygtuką Picture49 Outline SWOOD CAM įrankių juostoje.

  Picture18
 13. Atsidariusiame lange pasirenkite įrankį Picture44 T6 - Roughing Ø18, pasirinkite operaciją Contour, ir ir spauskite mygtuką Add.

  Picture23
 14. Atsiradusiame lange pamatysite visus kontūro frezavimo parametrus. Pakeiskite frezos gylio parametrą, t.y. kiek freza turi frezuoti giliau negu detalės storis, į 0 mm.

  Picture20
 15. Atlikę šiuos veiksmus, spauskite mygtuką Picture41, taip patvirtindami sureguliuotus nustatymus šiame parametrų lange.

  Picture21
 16. Spauskite mygtuką Picture50 Drilling SWOOD CAM įrankių juostoje.

  Picture22
 17. Atsidariusiame lange pasirenkite grežimo galvutę Picture47 DB-DRILLING_BLOCK, pasirinkite operaciją Drill, ir spauskite mygtuką Add.

  Picture23
 18. Atsiradusiame lange matysite gręžimo parametrus ir įrankius (grąžtus), kuriuos SWOOD CAM aptiko gręžimo galvutėje, ir kuriuos taikys gręžimo operacijoje. Šiuo atveju, SWOOD CAM pasirinko gręžimui grąžtą D5.

  Picture24
Nieko nekeisdami, prametruose spauskite mygtuką Picture41 taip patvirtindami sureguliuotus nustatymus šiame parametrų lange.

Picture25

Detalė yra suprogramuota, t.y. yra sureguliuotos visos frezavimo ir gręžimo operacijos.

Apdirbimo programos patikrinimas simuliacijaPatikrinti, ar viskas užprogramuota tinkamai, galite dviem apdirbimo simuliacijos būdais.

 1. Pirmas būdas yra paleisti detalės apdirbimo simuliaciją, spaudžiant ant mygtuko Picture51 SWOOD CAM įrankių juostoje.

  Picture26 
 2. Antras būdas - dešiniu pelės klavišu paspausti ant apdirbimo derinimo mygtuko Picture38, ir pasirinkti simuliaciją su medžiagos pašalinimu Picture51 Simulate RM (Remove Material).

  Picture27
 3. Dešiniu pelės klavišu paspaudę ant apdirbimo derinimo Picture38, galite atlikti pilną įrankių simuliacijos vizualizaciją, arba gauti tik apdirbimo rezultatą, t.y. kaip detalė atrodys po apdirbimo.

  Picture28
 4. Patikrinti, t.y. palyginti apdirbtą detalę su originaliu detalės 3D modeliu, galite paspaudę mygtuką Picture52 Compare with SOLIDWORKS model.

  Picture29

  Šis įrankis yra skirtas patikrinti, ar teisingai buvo užprogramuota detalė, ar visur nuimta užlaida, ar neapdirbtos tos vietos, kurių apdirbti detalėje nereikia. Tai daroma lyginant apdirbtos detalės modelį su originaliu SOLIDWORKS 3D modeliu per spalvinę vizualizaciją.


  Picture30
 5. Uždarykite apdirbimo simuliacijos aplinką, paspausdami mygtuką Picture41.

  Jeigu su SWOOD CAM suprogramuotos detalės 3D modelis keičiasi, t.y. keičiasi gabaritai, atsiranda kiaurymių ir t.t., SWOOD CAM detalės apdirbimo programa atsinaujina, prisitaikydama prie 3D modelio pokyčių.

 6. Pakeiskite suprogramuotos detalės 3D modelio gabarito ilgį iš 900 mm į 1000 mm.

  Picture31
 7. Pasirinkite SWOOD CAM savybių medžio kortelę Picture53, SWOOD CAM įrankių juostoje spauskite mygtuką Picture54, ir SWOOD CAM iš naujo perskaičiuos įrankių trajektorijas modifikuotame 3D modelyje.

 8. Patikrinkite, ar pergeneruota SWOOD CAM detalės apdirbimo programa teisingai atsinaujino. Spauskite įrankio simuliacijos mygtuką Picture51 SWOOD CAM įrankių juostoje.

  Picture32
  Picture33

  Įsitikinę, kad viskas tvarkoje, dabar galite sugeneruoti detalės apdirbimo failą, kurį įkelsite į CNC medžio apdirbimo stakles detalei gaminti.

 9. Spauskite mygtuką Picture55 Encoding, ir bus sugenerotas NC kodo failas (NC, TXT, MPR, MPRX ir t.t.).

  Picture34
 10. Atsidarys langas su detalės apdirbimo programos kodu, kurį supranta staklės. Šis failas yra automatiškai saugojamas toje vietoje, kur yra išsaugotas detalės 3D modelis. Paspaudus mygtuką Open File Location, atsidarys aplankas, kuriame yra staklėms skirta detalės apdirbimo programa.

  Picture35

  Su SWOOD CAM galite sukurti detalių apdirbimo ataskaitas, kuriose yra pateiktas detalės apdirbimo laikas, pjovimo kortos (CSV failai), detalės gabaritai, medžiaga ir t.t.

 11. SOLIDWORKS komandų juostoje pasirinkite SWOOD CAM kortelę, ir spauskite mygtuką Generate a report.

 12. Kai ataskaitos bus sugeneruotos, atsidarys ataskaitų langas, kuriame yra aplankas Picture56 Document. Jame pasirinkite WEB_REPORT_DETAILS. Informacija pateikta paveiksliuke žemiau:

Picture36

Čia galite atsisiųsti šiame straipsnyje naudotą SOLIDWORKS modelį (išsaugota su SOLIDWORKS 2020 SP5).

Jeigu turite klausimų, ar kyla neaiškumų, kreipkitės į mus.