Kaip keistis PCB plokštės 3D modeliais tarp ECAD ir SOLIDWORKS 3D CAD naudojant CircuitWorks?

CircuitWorks užtikrina dvipuse integracija 3D modelių apsikėtimui tarp elektronikos spausdintų plokščių (PCB) projektavimo (Altium, Eagle, Cadence ir pan.) programų ir SOLIDWORKS.

Elektronikos ir mechanikos inžinieriai labai dažnai keičiaisi duomenimis naudodami neutralų STEP formatą. Tai gali sukelti nepatogumus, kadangi spausdintinių PCB plokščių STEP modeliai būna dideli, ir tai atima daug laiko importuojant juos į SOLIDWORKS. O dirbant prie vieno projekto, ir keičiant mechaninės dalies arba PCB plokštės geometriją, keistis duomenimis tenka dažnai. Taipogi, kaskart importuojant/eksportuojant STEP failus, sukuriami nauji komponentai bei surinkimai. Be to, gaunami modeliai nėra tiksliai vizualizuojami, būna be tekstūrų o spausdintinės plokštės komponentai neneša jokios atributinės informacijos.

SOLIDWORKS vartotojai gali pasinaudoti CircuitWorks Lite (įtrauktas į SOLIDWORKS Standard) arba pilnomis CircuitWorks galimybėmis (įtrauktas i SOLIDWORKS Standard (nuo 2024SP02), SOLIDWORKS Professional ir Premium), ir taip supaprastinti duomenų apsikeitimą su elektronikos inžinieriais. Naudojant CircuitWorks:

 1. PCB modeliai bus sukuriami daug sparčiau;
 2. Projektavimo proceso metu atsekami ir perkeliami tik pakeitimai. Galimas skirtingų PCB plokščių versijų palyginimas.
 3. Sukuriami realūs PCB plokščių 3D modeliai su realia geometrija ir tekstūromis.
 4. PCB plokštės komponentams suteikiama atributinė informacija (SOLDIWORKS Custom Properties)  

CircuitWorks™ papildinys yra įtrauktas į SOLIDWORKS® Professional ir SOLIDWORKS Premium  programų paketus. CircuitWorks leidžia sukurti PCB plokščių 3D modelius, naudojant standartinius ECAD projektavimo sistemų failus. Elektrotechnikos ir mechanikos projektuotojai gali bendradarbiauti kurdami projektus ir atlikti PCB plokštės pakeitimus bet kurioje programoje.

CircuitWorks palaiko pramonėje dažniausiai naudojamą Intermediate Data Format (IDF) formatą.  Taip pat, su CircruitWorks galima sėkmingai keistis informacija naudojant PADS® ASCII failus iš Mentor Graphics®, PowerPCB®, arba ProStep EDMD iš Mentor Graphics ir Cadence®.

CircuitWorks konfigūracijos

CircuitWorks Lite yra prieinamas visiems SOLIDWORKS vartotojams, ir puikiai tinka importuoti nedideliems projektams bei nesudėtingoms PCB plokštėms. Jis sukuria PCB plokštes daugiakūne detale, kurią galima įterpti į bendrą surinkimą.

CircuitWorks Professional yra prieinamas SOLIDWORKS Standard (nuo 2024SP02) SOLIDWORKS Professional ir SOLIDWORKS Premium vartotojams. CircuitWorks Professional leidžia prieš importuojant į SOLIDWORKS aplinką peržiūrėti plokštę, sukonfigūruoti importuojamus ir eksportuojamus komponentus, bei kontroliuoti versijas. Iš PCB plokštės yra sukuriamas pilnai redaguojamas SOLIDWORKS surinkimas.  

Pagrindiniai skirtumai:

  CircuitWorks CircuitWorks Lite
3D modelio struktūra Surinkimas su komponentų detalėmis Viena daugiakūnė detalė
Modelio dydis Tūkstančiai komponentų Šimtai komponentų
Komponentų biblioteka Taip Ne
Importuojami formatai IDF 2.0, IDF 3.0, IDF 4.0, PADS ASCII, ProStep EDMD IDF 2.0, IDF 3.0
Eksportuojami formatai IDF 2.0, IDF 3.0, IDF 4.0, PADS ASCII, ProStep EDMD -
Filtravimo įrankiai Taip Ne

Darbo pradžia su CircuitWorks Professional

Aktyvuokite CircuitWorks iš SOLIDWORKS Add-In meniu:

CuicuitWorks Add-In

CircuitWorks komandos atsiras SOLIDWORKS Tools meniu:

CircuitWorks Tools meniu
Pasirinkite Open ECAD File...

Jeigu prieš tai nenaudojate CircuitWorks, pasileis vedlys, kurio pagalba privalėsite sureguliuoti būtinuosius nustatymus:

Vedlio pagalba galėsite:

 1. Nustatyti elektronikos komponentų bibliotekų saugojimo vietą;
 2. Suderinti komponentų pavadinimų struktūrą;
 3. 3DContentcentral.com parsisiųsti standartinių komponentų bibliotekas.

Paskutiniame žingsnyje CircuitWorks vedlys atsiųs bibliotekas, pasiūlys jas išarchyvuoti, ir išsaugoti pirmame žingsnyje nustatytoje vietoje.

Norėdami valdyti elektronikos komponentų bibliotekas centralizuotai, rekomenduojame sukonfigūruoti CircuitWorks darbui SOLIDWORKS PDM saugykloje: Kaip saugoti CircuitWorks projektus SOLIDWORKS PDM platformoje?

Du kartu paspaudus Finish, pasirodys Open ECAD file dialogo langas. Pasirinkite IDF, PADS arba ProStep EDMD failą, išsaugotą iš PCB projektavimo programos.

Altium Designer IDF failų eksportavimo instrukcija: File Export IDF

Altium Designer ProStep EDMD failų eksportavimo instrukcija: IDX Support

KiCad IDF failų eksportavimo instrukcija: Introduction to the IDFv3 exporter   

Pasirinkus reikiamus failą, ir paspaudus Open, atsidarys CircuitWorks grafinis langas, kuriame mechanikos inžinierius, prieš įkeldamas PCB plokštę gali detaliai ją peržiūrėti, išfiltruoti komponentus, asocijuoti nežinomus komponentus su bibliotekomis ir t.t.

 1. Jeigu CircuitWorks rado komponento modelį, atitinkantį patalpintam PCB plokštėje, tai iškart bus pavaizduojama - panaudojamas SOLIDWORKS detalės modelis:

  CircuitWorks library yes
 2. Jeigu CircuitWoirks nerado komponento savo bibliotekoje, bus sukurtas parametrinis modelis, kuris bus patalpintas į biblioteką:

  CircuitWorks library No

Tai leidžia atlikti komponento modifikacijas, kad jis atrodytų realistiškai, ir jau kitą karta jis nebus kuriamas iš naujo. Kai modelis bus sukurtas, matysite:

CircuitWorks element parametric model

Options meniu pagalba galite nustatyti įvairius importavimo parametrus, pasirinkti SOLIDWORKS failų šablonus ir pan.: 

CircuitWorks OptionsPavyzdžiui, galime nustatyti, kad nenorime importuoti nulinio aukščio elementų:

CircuitWorks nulinis aukstis

Paspaudus Build Model mygtuką...

CircuitWorks sasaja-1

...bus sukuriamas parametrinis PCB plokštės modelis SOLIDWORKS aplinkoje. Išskleidus plokštes kontūro arba komponento detalę, pastebėsite, kad tai nėra importuotas kūnas, o eskizais aprašytas modelis. Atlikus plokštės pakeitimus, galima ja grąžinti elektronikos inžinieriui:

CircuitWorks parametric model

CircuitWorks medyje vizualizuojama sugrupuota PCB plokštes struktūrą. Galima greitai rasti komponentus pagal atributinė informacija, atlikti pakeitimus: CircuitWorks three

 • Atlikus pakeitimus modelyje, juos galime iš SOLIDWORKS aplinkos grąžinti atgal į CircuitWorks, ir išsaugoti formatu, tinkamu duomenų perdavimui į PCB projektavimo sistemą:

  CircuitWorks export

 • Jeigu elektronikos inžinierius išsaugos naują PCB plokštės konfigūraciją, CircuitWorks nekurs modelio iš naujo, o atnaujins esamą. Tai reiškia, kad PCB plokštės, įstatytos į 3D projektą, atsinaujins automatiškai.

Išsamią instrukciją, kaip naudotis CircuitWorks įskiepiu SOLIDWORKS aplinkoje rasite čia: SolidPractices. Getting Started with CircuitWorks  


Jei kyla sunkumų ar turite klausimų, kreipkitės į mus.