Kokį SOLIDWORKS licencijavimo būdą geriausia pasirinkti?

DS SOLIWORKS siūlo keletą SOLIDWORKS licencijavimo tipų. Šiame straipsnyje padėsime išsirinkti, kuris variantas yra tinkamiausias jums ir jūsų verslui.

Pirmiausia siūlome apsvarstyti keletą esminių klausimų, kurie padės jums apsispręsti:

 • Kiek SOLIDWORKS vartotojų planuojate turėti?
 • Į kiek kompiuterių bus instaliuotas SOLIDWORKS?
 • Kiek SOLIDWORKS licencijų jau turite?
 • Ar visi vartotojai/kompiuteriai turi stabilią prieigą prie interneto?
 • Ar jūsų kompiuteriai turi sudėtingų apsauginių protokolų? Sustiprintos ugniasienės, anti-virusinės programos, uždari tinklai?
Apsvarstę šiuos klausimus, toliau galėsite peržiūrėti esamas galimybes, ir nuspręsti, kuris variantas jums yra tinkamiausias.

SOLIDWORKS Licencijų tipai

SOLIDWORKS licencijos skirstomus į dvi pagrindines kategorijas:

 1. Individuali licencija: jei turite vieną inžinerių ar dizainerį, naudojantį SOLIDWORKS savo kompiuteryje, Individuali licencija bus geras pasirinkimas.
 2. Tinklinė licencija: jei turite keletą inžinerių ar dizainerių, tačiau jie naudosis SOLIDWORKS ne tuo pačiu metu, Tinklinė licencija gali būti labiau tinkama, nes ji yra tarsi licencijų dėžutė, iš kurios vartotojai gali pasiskolinti licenciją tada kai jiems jos reikia.

SOLIDWORKS licenciju tipai

Individuali licencija

Individuali licencija turi du variantus pagal aktyvavimo tipą:

 1. Aktyvavimas viename konkrečiame kompiuteryje - tradicinis variantas, kai licencija pririšama prie konkretaus kompiuterio. Instaliavus SOLIDWORKS, suvedus serijinį numerį, ir aktyvavus licenciją, ji bus prirakinta prie to kompiuterio. Jei vartotojas norės iškelti licenciją į kitą kompiuterį, tai bus galima padaryti per porą minučių.  Plačiau apie tai rašome straipsnyje: Kaip perkelti SOLIDWORKS licenciją į kitą kompiuterį?
  Šis variantas yra idealus kai jums dažnai tenka dirbti atsijungus nuo interneto, pavyzdžiui - komandiruotėse, pas užsakovą ir pan. Jeigu ketinate naudoti SOLIDWORKS keliuose kompiuteriuose, šis licencijos tipas irgi yra tinkamas, tačiau turėsite nepamiršti deaktyvuoti licenciją viename kompiuteryje prieš aktyvuodami ją kitame. 
 2. Aktyvacija internetu - programinės įrangos naudojimo variantas, kai licencija pririšama prie vartotojo (named user)  Šiam tipui reikalingas stabilus interneto ryšys. Vartotojas, įjungdamas SOLIDWORKS, automatiškai prisijungia prie savo paskyros, ir licencija jam būna aktyvuojama, o uždarius SOLIDWORKS - deaktyvuojama, ir atlaisvinama naudoti kitame kompiuteryje. Jeigu interneto ryšys netikėtai dings, vartotojas galės naudotis SOLIDWORKS dar 30 minučių, po kurių darbas bus išsaugotas, ir programa išsijungs. Yra specialus režimas, leidžiantis tęsti darbą be interneto, tačiau ji reikia aktyvuoti SOLIDWORKS aplinkoje prieš nutraukiant interneto ryšį. 
  Šis variantas yra idealus kai vienam darbuotojui reikia dirbti su viena SOLIDWORKS licencija is skirtingų kompiuteriu. Šis licencijos tipas nepakeičia tinklinės licencijos, kadangi ji pririšama prie konkretaus vartotojo paskyros (pagal jo elektroninio pašto įmonėje).
  Prieš pradedant naudoti šio tipo licencijas, jums reikia prisijungti prie SOLIDWORKS Admin Portal , ir priskirti licencijas atitinkamiems įmonės darbuotojams. Plačiau apie tai rašome straipsnyje Kaip pradėti naudotis SOLIDWORKS Admin Portal. 

Tinklinė licencija

SOLIDWORKS tinkline licencija

SOLIDWORKS tinklinės licencija apjungia daug ir skirtingų tipu (3DCAD, Electrical, PCB, Composer, Simulation) individualių licencijų viename serijiniame numeryje. Tai leidžia įmonei valdyti visus licencijų resursus ir negaišinti darbuotojų laiko. Į vieną iš tinkle esančių kompiuterių yra įrašoma SolidNetwork License Manager programa, kuri automatiškai dalina licencijas į kitus kompiuterius pagal poreikį.  Bet kuris vartotojas iš bet kurio kompiuterio, pasileisdamas SOLIDWORKS automatiškai pasiima licenciją iš serverio. Kiek individualių licencijų yra nupirkta toje tinklinėje licencijoje, tiek kompiuterių gali naudotis SOLIDWORKS sprendimais vienu metu.

Šio licencijos tipo privalumas yra tas, jog nei vienam kompiuteriui nereikia būti prisijungus prie interneto - reikia tik būti prisijungus prie to pačio tinklo, kuriame yra kompiuteris su licencijų serverio programa, kas padidina saugumą. Jei kuris nors įmonės darbuotojas nori naudotis SOLIDWORKS būdamas ne įmonės tinkle ir be interneto ryšio (pvz., išvykdamas į komandiruotę ar pas klientą su nešiojamu kompiuteriu), jis gali "pasiskolinti" licenciją iš serverio, ir grąžinti ją kai vėl prisijungs prie įmonės tinklo. Plačiau apie tai rašome straipsnyje Kaip pasiskolinti licenciją iš licencijų serverio? Darbuotojai, dirbantys nuotoliniu būdu arba pamiršę pasiskolinti licenciją, gali pasiekti licencijų serverį VPN ryšiu.

Tai yra lanksčiausias programinės įrangos licencijavimo būdas:

 • Jis leidžia optimizuoti (sumažinti) licencijų skaičių (ir susijusias išlaidas), kadangi programa yra retai naudojama vienoje darbo vietoje visu darbo laiku.
 • Jis leidžia lanksčiai naudoti papildomas programas arba modulius. Pavyzdžiui, dalintis tarpusavyje ToolBox arba SOLIDWORKS Simulation tarp kelių darbuotojų.

Vis dar jaučiatės neužtikrintai?

Esant tokiai pasirinkimo gausai, gali būti vis tiek nelengva galutinai nuspręsti, kuris variantas jums tinkamiausias. Susisiekite su mumis, ir IN RE komanda padės išsirinkti, kuris licencijavimo tipas geriausiai atitinka jūsų poreikius.