Minimalūs ir rekomenduojami kompiuterio techniniai parametrai darbui su SOLIDWORKS

Šiame straipsnyje aprašomi minimalūs bei rekomenduojami kompiuterio parametrai sklandžiam darbui su SOLIDWORKS.

SOLIDWORKS programos veikia tik WINDOWS operacinėje aplinkoje. SOLIDWORKS  2020 versija palaiko tik Windows 7, o SOLIDWORKS 2021 - tik Windows 10 operacines sistemas.

01

 

SOLIDWORKS neužtikrina sklandaus veikimo su Windows Home operacinėmis sistemomis. Greičiausiai problemų nebus, tačiau tai nėra garantuojama.


Šiame straipsnyje rasite:

Minimalūs kompiuterio techniniai parametrai darbui su SOLIDWORKS

    Toliau nurodyti parametrai yra absoliutus minimumas, norint paleisti SOLIDWORKS, ir jie yra pakankami IN RE organizuojamiems baziniams SOLIDWORKS mokymams,  susipažinimui su programa, labai nesudėtingam modeliavimui, nedideliems surinkimams bei paprastiems brėžiniams.

    PROCESORIUS

    2 branduolių, 3.3 GHz taktinio dažnio. SOLIDWORKS veiks ir su mažesniu taktiniu dažniu, tačiau net ir paprastų modelių, surinkimų bei brėžinių pergeneravimas užtruks ilgiau nei normaliai.

    KIETASIS DISKAS

    SSD arba HDD. Bazinė SOLIDWORKS instaliacija (be papildomų modulių) užima apie 5 GB. Kietojo disko greitis nulemia failų atidarymo bei išsaugojimo greitį, tačiau dirbant su paprastais modeliais tas labai nesijaus.

    VAIZDO PLOKŠTĖ

    Bazinės SOLIDWORKS funkcijos veikia su beveik bet kokia vaizdo plokšte - netgi integruotomis. Jei vaizdo plokštė yra labai silpna, norint išvengti vaizdo stumdymo ir sukiojimo kapojimo, SOLIDWORKS nustatymuose galima sumažinti modelio geometrijos atvaizdavimo kokybę. Su nesertifikuota vaizdo plokšte neveiks super-realistinis tekstūrų atvaizdavimas, bei galimi grafiniai artefaktai. Visais atvejais primygtinai rekomenduojame naudoti sertifikuotas vaizdo plokštes, jų sąrašą galite rasti čia: https://www.solidworks.com/support/hardware-certification/ ir reguliariai atnaujinti vaizdo plokštės tvarkykles.

    OPERATYVINĖ ATMINTIS

    Įprastinis minimumas yra 8 GB, tačiau išjungus visas kitas Windows programas, galima išsisukti ir su 4 GB. Neatidarius jokio failo, SOLIDWORKS naudoja maždaug 300 MB, tačiau su kiekvienu atidarytu failu šitas skaičius gali labai greitai išaugti.

    Nors SOLIDWORKS yra optimizuota programa, dažnai veikianti net ir ant labai senų kompiuterių, sudėtingesni modeliai bei daug detalių turintys surinkimai gali labai greitai peržengti aukščiau nurodytų nurodytų parametrų ribas, todėl, siekiant sklandaus darbo ir išvengti techninių nesklandumų, rimtam darbui rekomenduojame rinktis stipresnius parametrus.

    Rekomenduojami kompiuterio techniniai parametrai darbui su SOLIDWORKS

    PROCESORIUS

    Sklandžiam darbui su SOLIDWORKS programa svarbiausias yra procesoriaus taktinis dažnis, kuo daugiau GHz tuo geriau, nes daugumai komandų SOLIDWORKS, kaip ir kitos paramterinio projektavimo programos, naudoja tik 1 ar 2 branduolius.

    Patariamia rinkitis 4-6 branduolių 4+ Ghz, o ne 8-12 branduolių su mažu taktiniu dažniu. Iš esmės tik procesoriaus greitis nulemia per kiek laiko atliekama komanda, pergeneruojamas modelis, per kiek laiko sugeneruojamas vienas vaizdas brėžinyje ir pan.

    pic_disp


    KIETASIS DISKAS

    Rekomenduojame būtinai naudoti SSD diską. SSD ženkliai pagreitina surinkimų, brėžinių, pačio kompiuterio ir visų programų užkrovimo greitį. Lyginant SSD ir HDD ypatingai sparta skiriasi dideliuose modeliuose, atidarinėjant bei išsaugant failus.

    VAIZDO PLOKŠTĖ

    Nors bazinės SOLIDWORKS funkcijos veikia su beveik bet kokia vaizdo plokšte, rimtam darbui primygtinai rekomenduojame rinktis sertifikuotas vaizdo plokštes - NVIDIA Quadro arba AMD Radeon Pro seriją. Žaidimams skirtos GeForce ir Radeon plokštės neatskleis visų SOLIDWORKS programos galimybių. Nors ir brangesnės, bei žiūrint į skaičius tarsi galingesnės, bet jos nėra pritaikytos darbui su aukštos kokybės vektorine grafika. Todėl SOLIDWORKS programa su jomis dirba ne taip stabiliai ir lėčiau nei su sertifikuotomis, darbui su CAD programomis pritaikytomis plokštėmis.

    pic_disp (1)

    OPERATYVINĖ ATMINTIS

    Dažniausiai renkamasi 16 GB, tačiau jei bus atliekamos simuliacijos bei skaičiavimai, rekomenduojame 32 GB.

    Taip pat rekomenduojame rinktis ECC tipo operatyviąją atmintį.

     

    Jei kyla sunkumų ar turite klausimų, kreipkitės į mus.