Kaip saugoti SOLIDWORKS projektus ir valdyti revizijas 3DEXPERIENCE platformoje?

3DEXPERIENCE platforma leidžia saugoti ir bendrai naudoti 3D projektus ir 2D brėžinius debesijos saugykloje išsaugant ryšius tarp detalių, surinkimų ir brėžinių bei valdyti revizijas.

Saugodami savo projektus 3DEXPERIENCE platformoje galite pasiekti juos iš bet kurios interneto naršyklės, peržiūrėti 3D modelius, gaminio struktūrą ir ryšius, bendradarbiauti su kolegomis ir valdyti pakeitimus.

Jeigu platforma naudojatės pirmą kartą, labai rekomenduojame pirmą pasiskaityti, kaip veikia duomenų talpinimas 3DEXPERIENCE platformoje.

3DEXPERIENCE platformos nustatymai

Šiame video išaiškinama, kokius nustatymus turi padaryti platformos administratorius bei inžinierius SOLIDWORKS aplinkoje, kad organizuoti 3D modelių ir 2D brėžinių saugojimą bei revizijų valdymą. 

Mūsų patarimai bei papildymai:

 • Jeigu valdymo pultų (Dashboards) sąraše nematote Platform Administration, vadinasi turite paprasto vartotojo teises, ir kažkas kitas iš jūsų įmonės yra administratorius. Nusiųskite jam šį straipsnį, ir paprašykite, kad sukonfigūruotų pagal jūsų poreikius.
 • Kuriant naujas saugyklas (Collaborative Spaces), rekomenduojame jas palikti viešas (Public), ypatingai jeigu dar tik pradedate naudotis platforma, ir platformos vartotojų dar neturite daug. Tai padės sutaupyti laiko vėliau aiškinantis kodėl kas nors negali prieiti prie reikiamų duomenų ar atlikti reikiamų veiksmų.
 • Rekomenduojame nuspręsti ir išsirinkti revizijų vardinimo schemą kuo anksčiau, kadangi mūsų praktikoje pamatėme, kad pakeitus ją vėliau, gali kilti nemažai painiavos tarp senų dokumentų su sena schema, ir naujų su nauja.
 • Konfigūruojant skirtukų (Bookmarks) veikimą (video ties 2:42), rekomenduojame uždėti varnelę ant Enable expansion of products - tai leis patogiau peržiūrinėti skirtukams priskirtų surinkimų struktūras:

 • Taipogi, tame pačiame lange, pasvarstykite jog galbūt verta pakeisti Drag and drop behavior į Copy - tai palengvins dokumentų priskyrimą keliems skirtukams vienu metu (pvz., detalė gali būti vienu metu priskirta bibliotekiniui skirtukui bei projekto skirtukui). Daugiau apie naudojimąsi skirtukais skaitykite: Kaip susikurti ir valdyti skirtukus 3DEXPERIENCE platformoje.

Kviečiame susipažinti su projektų saugojimo principais 3DEXPERIENCE platformoje šiame straipsnyje Kaip yra saugojami duomenys 3DEXPERIENCE platformoje?

Projektų saugojimas debesijoje

Sužinokite, kaip išsaugoti, rasti ir atidaryti savo projektus, naudojantis 3DEXPERIENCE platforma, neišeinant iš SOLIDWORKS. Taip pat sužinosite, kaip padidinti savo produktyvumą, pasiekdami savo projektus tiesiogiai iš interneto.

Mūsų patarimai bei papildymai:

 • Video ties 0:20 kalbama apie SOLIDWORKS platformos įskiepį - tai galioja tik jeigu turite tradicinį SOLIDWORKS Desktop. Jeigu turite SOLIDWORKS Connected, įskiepio nėra (jo funkcionalumas yra integruotas į programą), tad programą paleisti galite iš bet kur.
 • Jeigu prie projekto dirba vienas konstruktorius, greitesnio darbo vardan rekomenduojame greitus išsaugojimus (CTRL+S) daryti lokaliai, ir su platforma duomenis sinchronizuoti tik dienos darbo pabaigoje, prieš kuriant naujas revizijas, arba prieš keičiant dokumentų būsenas. Dokumentų užrakinimas taip pat tada nėra būtinas. Jeigu dirbate keliese, tada prieš pradėdami daryti pakeitimus bet kokioje detalėje ar surinkime, užrakinkite juos, ir sinchronizuokite duomenis su platforma kuomet norėsite, kad pakeitimus pamatytų ir jūsų kolegos.
 • Tam, jog failai dirbtų tvarkingai su platforma, failų pavadinimai privalo būti ne trumpesni nei 3 simbolių (neskaitant failo priesagos), bei negali turėti tarpų pavadinimo pradžioje arba pabaigoje, pvz.: " detale.SLDPRT" arba "detale .SLDPRT".
 • Turėkite omenyje, jog įkėlus/sinchronizavus dokumentus su platforma, atnaujinimai, žiūrint per naršyklę, gali pasimatyti ne iš karto, o po kelių/keliolikos minučių, priklausomai nuo to kas pasikeitė. Taip yra todėl, jog platforma turi apdoroti CAD dokumentų tarpusavio ryšius.

Revizijų kūrimas ir valdymas

Mokomajame video susipažinsite kaip kurti ir valdyti 3D modelių ir brėžinių revizijas SOLIDWORKS aplinkoje ir interneto naršyklėje bei vizualiai peržiūrėti keitimus skirtingomis spalvomis. 

Mūsų patarimai bei papildymai:

 • Šiame video yra naudojama Lifecycle and Collaboration kortelė SOLIDWORKS įrankių juostoje. Jeigu tokios neturite, įjunkite ją čia:
 • Šiame video yra pabrėžta, jog kuriant naujas revizijas, susiję dokumentai (šiame pavyzdyje - brėžinys) irgi yra paveikiami, todėl jiems taip pat yra reikalinga nauja revizija. Turėkite omeny, kad Top-Down modeliavimo strategijose (kur detalės yra susietos tarpusavyje, su išplanavimo eskizu surinkime, su Master detale, arba naudojant Save Bodies, Insert Part ir panašias funkcijas, tų susijusių dokumentų gali būti kur kas daugiau. Dėl to rekomenduojame prieš pradedant daryti pakeitimus, užrakinti visus tuos susijusius dokumentus, kad galėtumėte jiems visiems kartu pakelti reviziją, ir neatsirastų painiavos dirbant komandoje.

Našumo didinantis įrankiai debesijos platformoje

Susipažinkite su papildomomis funkcijomis, kurios suteikia 3DEXPERIENCE platformą darbui su Jūsų projektais interneto naršyklėje:

 • "Product Explorer" - gaminio struktūros vizuali peržiūra ir analizė;
 • "3DMarkup" - projektų peržiūros ir pastabų žymėjimas modeliuose ir brėžiniuose; 
 • "Collaborative Tasks" - užduočių kūrimas, valdymas ir kontrolė.

Mūsų patarimai bei papildymai:

 • 3DEXPERIENCE platformos programų nustatymai (tokie kaip geometrijos atvaizdavimo kokybės pakeitimas) išsisaugo tik tada, jeigu programą prisegsite (Pin) prie kurio nors valdymo pulto (Dashboard). Todėl rekomenduojame visada tas programas prisegti. Valdymo pultų bei jų kortelių skaičius yra neribotas, o be to - galite jais pasidalinti su savo kolegomis.

Jei kyla sunkumų ar turite klausimų, kreipkitės į mus.