SOLIDWORKS nemokamai Lietuvos studentams

Instrukcija kaip gauti, suinstaliuoti ir aktyvuoti SOLIDWORKS Standard ir SOLIDWORKS CAM programos nemokamai Lietuvos studentams.

Instaliaciniai failai ir licencijos raktas

Daugelis Lietuvos mokymo įstaigų yra įdiegė SOLIDWORKS EDU akademines licencijas. Tokiu atveju mokymo įstaigos gali suteikti galimybę studentams ir dėstytojams suinstaliuoti šias SOLIDWORKS konfigūracijas:

 1. SOLIDWORKS STUDENT Premium su visais SOLIDWORKS priedais: Electrical, Simulation Premium, Flow Simulation, Plastics, Visualize Professional, CAM Professional, Composer, MBD Standard ir pan.
  Ši konfigūracija daugiau skirta 3-4 kurso studentams, magistraturos studijoms, kur būtini išplėstiniai inžineriniai ir technologiniai (FEA, CFD) skačiavimai, integruotas tarpdisciplininis projektavimas (mechanikos inžinerija - elektros inžinerija) ir pan. Dėl šios licencijos reikia kreiptis į Jūsų mokymo įstaigos dėstitojus ir skaičiavimo centrą. 
 2. SOLIDWORKS STUDENT Standard su SOLIDWORKS CAM Professional. Tai bazinis trimačio projektavimo paketas, kurio komercinę versiją naudoja daugelis Lietuvos įmonių. Leidžia pilnai suprojektuoti bet kokio sudėtingumo gaminius, paruošti gamybinę dokumentaciją (modeliai, brėžiniai ir specifikacijos), atlikti bazinius inžinerinius stipruminius skaičiavimus.
  Kaip gauti tokio tipo licenciją, aprašoma žemiau: 

SOLIDWORKS STUDENT Standard Instaliaciniai failai ir licencijos raktas

 1. Norėdami gauti SOLIDWORKS Standard su SOLIDWORKS CAM Professional
  licenciją Lietuvos studentai turi užpildyti registracijos formą
 2. Užpildžius formą, gausite el. laišką su naudingomis nuorodomis, bei unikaliu mokomųjų licencijų kodu.
 3. Užpildyti šią SOLIDWORKS formą: www.solidworks.com/studentstandard
 • Formoje reikia įvesti kontaktinius duomenis, bei mokomųjų licencijų kodą, gautą el. paštu.

s1

4. Užpildžius formą, reikės patvirtinti naudojimosi taisykles, spaudžiant "Accept Agreement & Continue"

s2-1

5. Galiausiai gausite parsisiuntimo nuorodą, bei SOLIDWORKS Standard serijinį numerį. Serijinis numeris taip pat bus išsiųstas ir nurodytu elektroniniu paštu.

s2-2

SOLIDWORKS STUDENT Standard instaliacija

 1. Prieš pradedant instaliaciją, laikinai išjunkite antivirusinę programinę įrangą ir įsitikinkite, kad Jūsų vartotojas turi kompiuterio administratoriaus teises.
 2. Jeigu naudojate Windows 7 ar 8 OS, rekomenduojama pakeisti „User Account Controls“
 • Pasirinkę „Start“, į paieškos laukelį įveskite “UAC” ir spauskite „Enter“
 • Patraukite slankiklį žemyn iki padalos “Never notify”
 • Perkraukite kompiuterį

i4


3. Prisijungus su administratoriaus paskyra, išjungus antivirusinę programinę įrangą ir pakeitus „User Account Controls“ nustatymus galima pradėti instaliaciją du kartus spustelint SolidworksSetup.exe failą parsisiųstą iš my.solidworks.com svetainės. Pasirenkame kur išskleisti instaliacinius failus ir spaudžiame „Unzip“.

4. Atsidariusiame lange renkamės “Individual (on this computer)” ir spaudžiame “Next”

i5

5. Įvedame SOLIDWORKS licencijų serijinius numerius. SOLIDWORKS CAD serijinį numerį įveskite tik į viršutinį SOLIDWORKS Licence laukelį. SOLIDWORKS CAM įvedamas uždėjus varnelę “Other Serial Numbers” laukelyje prie SOLIDWORKS CAM eilutės.

i6

6. Sekančiame lange galima pakeisti instaliacijos nustatymus. Rekomenduojama palikti standartinius nustatymus. Jei reikia pakeisti instaliuojamas programas, parsisiuntimo nustatymus, instaliacijos ar Toolbox vietą tai galite padaryti spustelėję “+” mygtuką ir pasirinkę “CHANGE”.

7. Spauskite „Install Now“ mygtuką instaliacijai pradėti.

9. Instaliacija užtrunka apie 30 min. bet gali būti ir ilgiau priklausomai nuo interneto spartos ar jei nepavyko išjungti antivirusinės programos. Jei instaliacijos metu iššoka perspėjantis pranešimas spaudžiame “Ignore”.

10. Pasibaigus instaliacijai perkrauname kompiuterį ir atnaujiname antivirusinės programos darbą. Jei kyla sunkumų ar turite klausimų kreipkitės į mus: Užduokite klausimą

SOLIDWORKS Sisteminiai reikalavimai

Sertifikuoti kompiuterio komponentai užtikrina sklandų darbą su SOLIDWORKS. Prieš instaliaciją įsitikinkite, kad kompiuterio parametrai atitinka minimalius sisteminius reikalavimus. Reikalavimus operacinei sistemai (OS), operatyviajai atminčiai (RAM), kietajam diskui (HDD), vaizdo plokštei (GPU) ir procesoriui (CPU) galite rasti čia: http://www.solidworks.com/sw/support/SystemRequirements.html