SOLIDWORKS nemokamai Lietuvos studentams

Instrukcija, kaip gauti, suinstaliuoti ir aktyvuoti SOLIDWORKS Standard ir SOLIDWORKS CAM programas nemokamai Lietuvos studentams.

Instaliaciniai failai ir licencijos raktas

Daugelis Lietuvos mokymo įstaigų turi SOLIDWORKS EDU akademines licencijas. Tokiu atveju mokymo įstaigos gali suteikti galimybę studentams ir dėstytojams susiinstaliuoti šias SOLIDWORKS konfigūracijas:

 1. SOLIDWORKS STUDENT Standard su SOLIDWORKS CAM Professional. Tai yra bazinis trimačio projektavimo paketas, kurio komercinę versiją naudoja daugelis Lietuvos įmonių. Jis leidžia pilnai suprojektuoti bet kokio sudėtingumo gaminius, paruošti gamybinę dokumentaciją (modeliai, brėžiniai ir specifikacijos), bei atlikti bazinius inžinerinius stipruminius skaičiavimus.
 2. SOLIDWORKS STUDENT Premium su visais SOLIDWORKS priedais: Electrical, Simulation Premium, Flow Simulation, Plastics, Visualize Professional, CAM Professional, Composer, MBD Standard ir t.t.
  Ši konfigūracija orientuota į 3-4 kurso bakalauro bei magistratūros studijas, kur būtini išplėstiniai inžineriniai ir technologiniai (FEA, CFD) skačiavimai, integruotas tarpdisciplininis projektavimas (mechanikos inžinerija - elektros inžinerija) ir pan. Dėl šios licencijos reikia kreiptis į jūsų mokymo įstaigos dėstytojus ir skaičiavimo centrą.

Kaip gauti SOLIDWORKS STUDENT Standard su SOLIDWORKS CAM Professional, aprašome žemiau: 

SOLIDWORKS STUDENT Standard su SOLIDWORKS CAM Professional instaliaciniai failai ir licencijos raktas

 1. Jei esate Lietuvos studentas, norėdami gauti SOLIDWORKS Standard su SOLIDWORKS CAM Professional licenciją, užpildykite registracijos formą.
 2. Išsiuntę šią formą, gausite el. laišką su naudingomis nuorodomis, bei unikaliais mokomųjų licencijų kodais.
 3. Užpildykite šią SOLIDWORKS formą: SOLIDWORKS Community Download
 • Formoje nurodykite savo kontaktinius duomenis, o grafoje I already have a Serial Number that starts with 9020 pasirinkite No, ir žemiau įveskite licencijos kodą SDK-ID, gautą el. paštu.

SOLIDWORKS nemokamai studentams 1

Jeigų jums yra suteiktas 24 skaitmenų serijinis numeris, prasidedantis 9020 xxx, vadinasi, jums yra sutekta SOLIDWORKS STUDENT Premium licencija.  Tokiu atveju grafoje I already have a Serial Number that starts with 9020 pasirinkite Yes, parsisiųskite instaliacinius failus, ir instaliacijos vedlyje nurodykite šį serijinį numerį. Šis vienas numeris aktyvuos visus SOLIDWORKS STUDENT Premium modulius.

4. Išsiunčiant formą, reikės patvirtinti, jog susipažinote su naudojimosi taisyklėmis. Spauskite Accept Agreement & Continue:

SOLIDWORKS nemokamai studentams 2

5. Galiausiai, gausite instaliacinių failų parsisiuntimo nuorodą, bei SOLIDWORKS Standard ir SOLIDWORKS CAM Professional serijinius numerius:

SOLIDWORKS nemokamai studentams 3

Video instrukcija

SOLIDWORKS STUDENT Standard instaliacija

 1. Prieš pradedant instaliaciją, laikinai išjunkite antivirusines programas, ir įsitikinkite, kad jūsų Windows vartotojo paskyra turi kompiuterio administratoriaus teises.
 2. Jeigu naudojate Windows 7 ar 8 OS, rekomenduojama pakeisti User Account Controls nustatymus:
 • Atverkite Start meniu, į paieškos laukelį įveskite “UAC” ir spauskite Enter.
 • Patraukite slankiklį žemyn iki padalos Never notify.
 • Perkraukite kompiuterį.

i4


3. Prisijungę su administratoriaus paskyra, išjungę antivirusinę programinę įrangą ir pakeitę UAC nustatymus galėsite pradėti instaliaciją paleisdami SolidworksSetup.exe failą, parsisiųstą iš my.solidworks.com. Pasirinkite, kur išskleisti instaliacinius failus ir spauskite Unzip.

4. Atsidariusiame lange pasirinkite Individual (on this computer) ir spauskite Next:

i5

5. Įveskite SOLIDWORKS licencijų serijinius numerius. SVARBU: SOLIDWORKS CAD serijinį numerį įveskite tik į viršutinį SOLIDWORKS Licence laukelį. SOLIDWORKS CAM serijinis numeris įvedamas uždėjus varnelę prie Other Serial Numbers, SOLIDWORKS CAM eilutėje.

i6

6. Tolesniame lange galima pakeisti instaliacijos nustatymus, tačiau rekomenduojama palikti standartinius. Jei reikia pakeisti instaliuojamas programas, parsisiuntimo nustatymus, instaliacijos ar Toolbox direktoriją, tai galite padaryti spustelėję + mygtuką ir pasirinkę CHANGE.

7. Spauskite Install Now instaliacijai pradėti.

9. Instaliacija paprastai trunka apie 30 min., bet gali trukti ir ilgiau, priklausomai nuo interneto spartos arba jei nepavyko išjungti antivirusinės programos. Jei instaliacijos metu iššoka perspėjantis pranešimas, spauskite Ignore.

10. Pasibaigus instaliacijai, perkraukite kompiuterį ir atnaujinkite antivirusinės programos darbą. Jei kyla sunkumų, ar turite klausimų, kreipkitės į mus.

SOLIDWORKS Sisteminiai reikalavimai

Sertifikuoti kompiuterio komponentai užtikrina sklandų darbą su SOLIDWORKS. Prieš instaliaciją įsitikinkite, kad kompiuterio parametrai atitinka minimalius sisteminius reikalavimus. Reikalavimus operacinei sistemai (OS), operatyviajai atminčiai (RAM), kietajam diskui (HDD), vaizdo plokštei (GPU) ir procesoriui (CPU) galite rasti čia: Rekomenduojami kompiuterio techniniai parametrai darbui su SOLIDWORKS