SOLIDWORKS nemokamai Lietuvos studentams

Instrukcija, kaip gauti, suinstaliuoti ir aktyvuoti SOLIDWORKS Standard ir SOLIDWORKS CAM programas nemokamai Lietuvos studentams.

Daugelis Lietuvos mokymo įstaigų turi SOLIDWORKS EDU akademines licencijas. Tokiu atveju mokymo įstaigos gali suteikti galimybę studentams ir dėstytojams susiinstaliuoti šias SOLIDWORKS konfigūracijas:

Galimi licencijų tipai:

 1. SOLIDWORKS STUDENT Standard su SOLIDWORKS CAM Professional. Tai yra bazinis trimačio projektavimo paketas, kurio komercinę versiją naudoja daugelis Lietuvos įmonių. Jis leidžia pilnai suprojektuoti bet kokio sudėtingumo gaminius, paruošti gamybinę dokumentaciją (modeliai, brėžiniai ir specifikacijos), bei atlikti bazinius inžinerinius stipruminius skaičiavimus. Ši konfigūraciją turi visus įrankius, skirtus trimačių modelio paruošimui, 3D spausdinimui. Esantis sudėtyje SOLIDWORKS CAM Professional leis paruošti apdirbimo programas CNC tekinimo ir frezavimo staklėms.
 2. SOLIDWORKS STUDENT Premium su visais SOLIDWORKS priedais: Electrical, Simulation Premium, Flow Simulation, Plastics, Visualize Professional, CAM Professional, Composer, MBD Standard ir t.t.
  Ši konfigūracija orientuota į 3-4 kurso bakalauro bei magistrantūros studijas, kur būtini išplėstiniai inžineriniai ir technologiniai (FEA, CFD) skaičiavimai, integruotas tarpdisciplininis projektavimas (mechanikos inžinerija - elektros inžinerija) ir pan. Dėl šios licencijos reikia kreiptis į jūsų mokymo įstaigos dėstytojus ir skaičiavimo centrą.
 3. SOLIDWORKS PCB powered by Altium STUDENT Premium. Elektronikos prietaisų ir elektroninių spausdintų plokščių (PCB) projektavimas. 

SOLIDWORKS STUDENT programų instaliaciniai failai ir licencijos raktas

 • Jei esate Lietuvos studentas, Jūs turite kreiptis į savo mokymo įstaigos skaičiavimo centrą arba pas dėstytoją ir gauti SOLIDWORKS STUDENT (Standard, Premium ir PCB) serijinį numerį prasidedanti 9020.

Jeigu Jums nepavyko gauti iš savo mokymo įstaigos SOLIDWORKS STUDENT aktyvacijos serijinio numerio (S/N), užpildykite registracijos formą.

Gausite el. laišką su SOLIDWORKS STUDENT mokomųjų licencijų serijiniais numeriais (S/N) ir naudingomis nuorodomis.

 • Persiuskite programinę įrangą iš SOLIDWORKS puslapio: SOLIDWORKS Community Download
  • Formoje nurodykite savo kontaktinius duomenis, o grafoje I already have a Serial Number that starts with 9020 pasirinkite Yes, pasirinkite programos versiją (Rekomenduojame 2021-2022) ir paspauskite "Request Download"

SOLIDWORKS Student nemokamai studentams

Išsiunčiant formą, reikės patvirtinti, jog susipažinote su naudojimosi taisyklėmis. Spauskite Accept Agreement & Continue:

SOLIDWORKS nemokamai studentams 2

Galiausiai, gausite instaliacinių failų parsisiuntimo nuorodą. Paspauskite "Download":

SOLIDWORKS Student nemokamai studentams 1

SOLIDWORKS STUDENT instaliacija

 1. Prieš pradedant instaliaciją, laikinai išjunkite antivirusines programas, ir įsitikinkite, kad jūsų Windows vartotojo paskyra turi kompiuterio administratoriaus teises.
 2. Jeigu naudojate Windows 7 ar 8 OS, rekomenduojama pakeisti User Account Controls nustatymus:
 • Atverkite Start meniu, į paieškos laukelį įveskite “UAC” ir spauskite Enter.
 • Patraukite slankiklį žemyn iki padalos Never notify.
 • Perkraukite kompiuterį.

i4


3. Prisijungę su administratoriaus paskyra, išjungę antivirusinę programinę įrangą ir, pakeitę UAC nustatymus, galėsite pradėti instaliaciją paleisdami parsisiųstą SolidworksSetup.exe failą. Pasirinkite, kur išskleisti instaliacinius failus ir spauskite Unzip.

4. Atsidariusiame lange pasirinkite Individual (on this computer) ir spauskite Next:

i5

5. Įveskite SOLIDWORKS STUDENT licencijų serijinius numerius.

SOLIDWORKS CAD serijinį numerį įveskite tik į viršutinį SOLIDWORKS Licence laukelį. Priklausomai nuo suteikto serijinio numerio, pas Jus bus suinstaliuotas ir aktyvuotas SOLIDWORKS STUDENT Standard arba SOLIDWORKS STUDENT Premium (su visais priedais).

SOLIDWORKS CAM ir SOLIDWORKS PCB serijiniai numeriai įvedami uždėjus varnelę prie Other Serial Numbers, SOLIDWORKS CAM ir, atitinkamai, SOLIDWORKS PCB eilutėse.

i6

6. Tolesniame lange galima pakeisti instaliacijos nustatymus, tačiau rekomenduojama palikti standartinius. Jei reikia pakeisti instaliuojamas programas, parsisiuntimo nustatymus, instaliacijos ar Toolbox direktoriją, tai galite padaryti spustelėję + mygtuką ir pasirinkę CHANGE.

7. Spauskite Install Now instaliacijai pradėti.

9. Instaliacija paprastai trunka apie 30 min., bet gali trukti ir ilgiau, priklausomai nuo interneto spartos arba jei nepavyko išjungti antivirusinės programos. Jei instaliacijos metu iššoka perspėjantis pranešimas, spauskite Ignore.

10. Pasibaigus instaliacijai, perkraukite kompiuterį ir atnaujinkite antivirusinės programos darbą. 

SOLIDWORKS Sisteminiai reikalavimai

Sertifikuoti kompiuterio komponentai užtikrina sklandų darbą su SOLIDWORKS. Prieš instaliaciją įsitikinkite, kad kompiuterio parametrai atitinka minimalius sisteminius reikalavimus. Reikalavimus operacinei sistemai (OS), operatyviajai atminčiai (RAM), kietajam diskui (HDD), vaizdo plokštei (GPU) ir procesoriui (CPU) galite rasti čia: Rekomenduojami kompiuterio techniniai parametrai darbui su SOLIDWORKS

Jei kyla sunkumų, ar turite klausimų, kreipkitės į mus.