1. IN RE UAB pagalbos centras
 2. Programinės įrangos diegimas ir licencijavimas
 3. SOLIDWORKS / DraftSight Enterprise licencijų administravimas

Kaip aktyvuoti mobilią SOLIDWORKS licenciją?

SOLIDWORKS suteikia galimybę paversti jūsų licenciją mobilia (online licensing), kad galėtumėte patogiai naudoti savo licenciją keliuose skirtinguose kompiuteriuose.

Šiame straipsnyje aprašyta:

Informacija prieš pradedant naudoti SOLIDWORKS mobilią licenciją

 • SOLIDWORKS mobili licencija veikia tik 2018 m. ir vėlesniems produktams, tiek su nuomota licencija (term license) tiek su pirkta licencija (lifetime license).
 • Bet kuri individuali (standalone) licencija gali būti pervedama iš aktyvavimo viename kompiuteryje (machine activation) į mobilią licenciją (online activation) per Admin Portal.
 • Mobili licencija turėtų būti naudojama kompiuteriuose su patikimu interneto ryšiu. Jei internetas dings, galėsite tęsti darbą dar 30 min., po kurių visi failai bus išsaugoti, ir SOLIDWORKS išsijungs.
 • Mobili licencija yra skirta vienam vartotojui, kuriam reikia dažnai ir patogiai dirbti keliuose skirtinguose kompiuteriuose. Jeigu jums reikia dalintis licenciją tarp kelių darbuotojų, tam patogesnė bus tinklinė licencija.
 • Mobili licencija nėra paremta debesija - vartotojas, norėdamas naudotis SOLIDWORKS, paprasčiausiai prisijungia su savo vartotojo vardu ir slaptažodžiu, o programa tik patikrina, ar šiuo metu šia licencija nėra naudojamasi kitame kompiuteryje.
 • Pamiršę atsijungti viename kompiuteryje, galėsite tą padaryti ir iš kito kompiuterio - kas būtų neįmanoma tradicinės aktyvacijos būdu.
 • Mobili licencija suteikia galimybę sinchronizuoti visus SOLIDWORKS nustatymus (meniu, klavišų trumpinius ir t.t.), kad darbas būtų identiškas bet kuriame kompiuteryje.
 • Jeigu licencija jau yra naudojama ir aktyvuota kuriame nors kompiuteryje, prieš paversdami ją mobilia, turite ją tame kompiuteryje deaktyvuoti. Kad tai padarytumėte, atsidarykite SOLIDWORKS, dešinėje viršutinėje lango pusėje paspauskite "?" mygtuką, ir spauskite Licenses -> Deactivate:  Atsidariusiame lange pažymėkite licenciją, kurią norite deaktyvuoti, įveskite savo el. paštą (jei jis dar nėra įvestas), spauskite Next, ir kitame lange, jei pamatysite pranešimą Deactivation Succesful, spauskite Finish.

SOLIDWORKS licencijos pavertimas mobilia bei grįžimas prie aktyvavimo viename kompiuteryje


Licencijos pavertimą mobilia gali atlikti žmogus, įmonėje turintis administratoriaus teises Admin Portal svetainėje. Jeigu esate vienas, tą padaryti galėsite pats. Susikurkite paskyrą, ir prisijunkite prie Admin Portal. Kaip tai padaryti, galite perskaityti čia: Kaip pradėti naudotis SOLIDWORKS Admin Portal.

1. Prisijungę prie Admin Portal, nueikite į skiltį Members, ir paspauskite ant reikiamo vartotojo vardo darbuotojų sąraše. Jei dirbate vienas, tai šiame sąraše matysite tik savo vardo. Jei sąraše nėra reikiamo darbuotojo, spauskite Invite Member:

2. Paspaudę ant vartotojo vardo, pamatysite, kokios licencijos jam yra priskirtos (Assigned Products).  Jeigu reikiamos licencijos šiame sąraše nėra, bet ji yra žemiau (prie Available Products), pažymėkite ją paspaudę ant jos eilutės (pažymėjus ji pakeis spalvą į melsvą), ir spauskite Assign Product, kad priskirtumėte pažymėtą licenciją šiam vartotojui. Jei licencija jau priskirta, paspauskite ant jos pavadinimo Assigned Products sąraše.


3. Tolesniame lange pamatysite informaciją apie licenciją (jos kodą, galiojimo pabaigos datą, kokiame kompiuteryje ji aktyvuota, aktyvacijos tipą, kokiems vartotojams ji priskirta, ir t.t.). Jeigu Activation Type yra Machine Activation, vadinasi, licencija yra standartiniame aktyvacijos variante (aktyvuojama konkrečiame kompiuteryje). Kad paverstumėte ją mobilia, spauskite Change to Online Licensing.


Jeigu norėsite deaktyvuoti mobilią licenciją (grįžti prie aktyvacijos konkrečiame kompiuteryje, šiame lange, toje pačioje vietoje galėsite paspausti Change to Machine Activation. Prieš tai padarant, vartotojas turi atsijungti nuo savo SOLIDWORKS paskyros kompiuteryje, kuriame naudojo tą licenciją paskutinįjį kartą.

SOLIDWORKS mobilios licencijos naudojimas

 • Jeigu instaliuojate SOLIDWORKS naujame kompiuteryje, instaliacijos metu neįvedinėkite licencijų kodų, o vietoje to paspauskite mygtuką Log in, instaliacijos vedlys leis prisijungti prie jūsų paskyros, ir licencijų kodai bus užpildyti automatiškai.

 • Jeigu SOLIDWORKS jau yra instaliuotas ir licencija jame deaktyvuota, paleidus SOLIDWORKS atsiras standartinis aktyvacijos langas. Paspaudę Next, gausite klaidos pranešimą, jog pasirinkta licencija yra paversta mobilia. Tai yra normalu. Spauskite No, ir langui užsidarius, paleiskite SOLIDWORKS iš naujo. Šįkart iššoks jau nebe aktyvacijos, o prisijungimo langas, kuriame galėsite įvesti savo duomenis, ir prisijungę iškart naudotis SOLIDWORKS.

 • Kai baigsite darbą, galite atsijungti nuo savo paskyros, ir licencija bus atlaisvinta naudojimui kitame kompiuteryje. Kad tai padarytumėte, SOLIDWORKS lango dešinėje viršuje paspauskite ant žmogeliuko ikonėlės, ir spauskite Log Out.

 • Jei tai padaryti pamiršite - nieko baisaus. Prisijungę kitame kompiuteryje, gausite pranešimą, perspėjantį, jog ši licencija yra naudojama kitame kompiuteryje. Paspaudę Yes, galėsite išjungti ją nuotoliniu būdu tame kompiuteryje, ir iškart naudoti ją dabartiniame kompiuteryje.

 • Jeigu kompiuteryje, kuriame licencija yra išjungiama nuotoliniu būdu, liko neišsaugotų failų, kitą kartą, grįžę prie to kompiuterio, rasite langą su pranešimu, jog vis dar galite juos išsaugoti prieš naujai prisijungdami prie savo paskyros ir tęsdami darbą toliau.
 • Jeigu jūsų licencija buvo grąžinta prie aktyvavimo viename kompiuteryje (Machine Activation), kai paleisite SOLIDWORKS ir bandysite prisijungti prie savo paskyros, gausite pranešimą, jog licencijos aktyvavimo tipas buvo pakeistas, ir klausimą, ar norite šiame kompiuteryje irgi tą patį padaryti. Spauskite Yes, ir paleiskite SOLIDWORKS iš naujo. Atsidarys standartinis licencijos aktyvavimo langas, kuriame galėsite aktyvuoti licenciją šitame konkrečiame kompiuteryje.

SOLIDWORKS nustatymų sinchronizavimas


Jei naudojate SOLIDWORKS mobilią licenciją, galite sinchronizuoti SOLIDWORKS nustatymus (meniu individualizacijas, klavišų trumpinius ir t.t.), atsidarę programos nustatymus (Tools -> Options -> System Options), ir skiltyje Synchronize Settings uždėję varnelę ant Automatically synchronize settings. Žemiau galėsite sureguliuoti, kurie parametrai turėtų būti sinchronizuojami.


Jei kyla sunkumų, ar turite klausimų, kreipkitės į mus.