SOLIDWORKS Plastics mokymo kursas: plastiko detalių liejimo procesų inžinerinė analizė

Angliškas kurso pavadinimas: SOLIDWORKS Plastics

Trumpas kursų aprašymas: SOLIDWORKS Plastics mokymo kursas skirtas susipažinti su specializuotais analizės įrankiais, nustatančiais, kaip įvairių plastikų išlydyta masė elgiasi detalių liejimo formose. Simuliacijos metu nustatomi įvairūs liejimo formų defektai, tokie kaip: oro kišenių pozicijos, įdubimai stiprumo briaunų vietose, nepakankamas užpildymas dėl per mažo slėgio, suvirinimo siūlės. Defektų nustatymas ankstyvoje formų gamybos stadijoje leidžia ne tik koreguoti liejamos detalės geometriją ar liečių pozicijas, bet ir išvengti brangiai kainuojančių formų perdarymo kaštų ar gaminių broko. Šis kursas yra skirtas tiek liejamų detalių, tiek liejimo formų modeliuotojams.

Mokymų planas: sudarytas remiantis SOLIDWORKS Plastics mokymų vadovėlio turinio pagrindu. Mokymų metu suteikiamos teorinės žinios, taip pat daug dėmesio skiriama praktiniams užsiėmimas, sprendžiami pavyzdžiai. 

Registracija į mokymus - užpildykite šią formą ir mes su Jumis susisieksime.

Reikalavimai dalyviui - reikalingos bazinės SOLIDWORKS žinios (SOLIDWORKS Essentials mokymo kursas) arba 3-6 mėn. darbo patirtis su programa SOLIDWORKS. 

Mokomoji literatūra - SOLIDWORKS Plastics (angl.k.) po mokymų lieka dalyviui.

Mokymų kalbos - lietuvių k. anglų k. ir rusų k.

Mokymų trukmė - 3 dienos/24 akad.val.

MOKYMŲ TEMOS IR LAIKAS

I. Srauto tėkmės analizė. Liejimo formų užpildymo srauto analizavimas – skaičiavimo tinklelio sudarymas, medžiagos parinkimas; lieties vietos parinkimas. Tekmės analizės atlikimas ir rezultatų interpretavimas - 2 akad.val.

II. Nepakankamo užpildymo nustatymas. Formos užpildymo parametrų nustatymas – užpildymo laikas, slėgis, temperatūra. Plastiko parametrų indentifikavimas detalės pabaigoje (temperatūra ir slėgis). Detalės geometrijos pakeitimai ir nepakankamo užpildymo rizikos patikrinimas - 2 akad.val.

III. Automatizavimo įrankiai. Projekto nustatymų kopijavimas; projekto dubliavimas ir kiti įrankiai darbo našumo pagerinimui - 1 akad.val.

IV. Liečių pozicijos įtaka įdubų (Sink marks) susiformavimui. Liečių pozicijų parinkimas ir taisyklės. Automatizuotas liečių pozicijos parinkimo įrankis ir numatomas plastiko masės tekėjimas. Įdubų analizė ir jų mažinimo metodai - 2 akad.val.

V. Medžiagos ir jų parinkimas. Vartotojo sukurtų medžiagų naudojimas. Pagrindiniai medžiagos parametrai – lydymosi temperatūra, liejimo temperatūra, detalės išėmimo temperatūra ir kitos medžiagos savybės. Mechaninių ir fizikinių medžiagos savybių nustatymas - 1.5 akad.val.

VI. Baigtinių elementų tinklelio (mesh) redagavimas. Tinklelio tikslumo padidinimas norimose vietose, tinklelio ir baigtinių elementų tipo keitimas - 2 akad.val.

VII. Oro kišenių analizė. Oro kišenių aptikimas, atsiradimo priežastys ir pašalinimas. Formos ventiliacinių angų vietos parinkimas ir analizė - 1.5 akad.val.

VIII. Liejamos detalės paviršiaus iškraipymai, liejimo anomalijos (Gate blush). Paviršiaus anomalijų atsiradimo priežastys ir sumažinimo būdai - 1.5 akad.val.

IX. Formos užpildymo ir detalės aušimo analizė. Liejimo formos užpildymo nustatymai, tūrinio susitraukimo įvertinimas. Detalės temperatūros nustatymas ir aušimo analizė - 1.5 akad.val.

X. Keletos detalių vienu metu analizė (Multiple Cavity Molds). Liejimo formos struktūra ir kanalų modeliavimas. Plastiko tėkmės kanalų skaičius ir galimi tipai. Formos uždarymo jėgos nustatymas - 2 akad.val.

XI. Detalės simetrijos analizė - 1 akad.val.

XII. Vožtuvai ir plastiko įpurškimo kanalai. Plastiko įpurškimo vožtuvų ir kanalų tipai - 1 akad.val.

XIII. RIM liejimo technologijos modeliavimas naudojantis SOLIDWORKS Plastics. Trumpa apžvalga - 1 akad.val.

XIV. Įdėtinių elementų apliejimas. Elementų pozicionavimas liejimo formoje; įterptinių elementų medžiagos nustatymas - 1 akad.val.

XV. Detalės liejimas naudojant keletą medžiagų (Multi Shot Mold). MSM liejimo technologijos modeliavimas naudojantis SOLIDWORKS Plastics. Trumpa apžvalga - 0,5 akad.val.

XVI. Dujų naudojimas liejimo procese (Gas Assistance Molding). Medžiagų pasirinkimas ir trumpa apžvalga - 0,5 akad.val.

XVII. Liejimo formos šaldymas. Šaldymo kanalų modeliavimas. Liejimo formos ir detalės šaldymo analizė, analizės tipai ir nustatymai - 1 akad.val.

XVIII. Deformacijų analizė. Susitraukimo analizė; susisukimo analizė ir deformacijų mažinimo būdai - 1 akad.val.

Įgytos žinios: liejimo formų ir liejamų detalių modeliavimo žinių naudojant SOLIDWORKS programinį paketą. Išklausius šį kursą, mokymų dalyvis galės savarankiškai modeliuoti įvairaus sudėtingumo ir sudėties liejimo formas, atlikti plastiko tėkmės, aušinimo ir detalės deformacijos analizes. Taip pat, kurso metu įgytos žinios leis sumodeliuoti technologiškesnę ir lengviau išliejamą detalę, o tai leis pagerinti gaminamų produktų kokybę ir sumažinti broko ar liejimo formos koregavimo rizikas.

Išduodamas pasiekimų sertifikatas - SOLIDWORKS Plastics course certificate.