Kaip susieti Altium Designer ir SOLIDWORKS CAD projektus?

Altium Designer ir SOLIDWORKS intergracija. Altium Designer spausdintinių plokščių (PCB) 3D modelių naudojimas ir redagavimas SOLIDWORKS CAD programoje.

Kas yra Altium CoDesigner?

Altium CoDesigner yra bendradarbiavimo platforma leidžianti perkelti projektuojamos plokštės 3D modelį ir atributinę informaciją tarp Altium Designer ir SOLIDWORKS CAD. Naudojantis Altium CoDesigner visas projektas ir jo pakeitimai yra saugomi centralizuotame serveryje, o abi programos gali iš serverio nuskaityti ir į jį nusiųsti naujus pakeitimus.

Tokio darbo metodo pagrindinis privalumas yra tai, kad tiek mechanikos tiek elektronikos inžinieriai visada turi naujausią projekto informaciją ir realiu laiku mato projekto pakeitimus. Taip pat išvengiama 3D modelio eksportavimo, siuntimo elektroniniu paštu, importavimo ir su tuo susijusių duomenų praradimų, projekto neatitikimų ir vėlavimų.

Koks serveris reikalingas?

Altium CoDesigner galima naudoti projektus saugant , Altium 365 debesijos, arba jūsų įmonės lokaliame serveryje.

  • Altium 365 Workspace- Altium 365 debesijos sprendimais paremti serveriai. Plačiai į Altium programinę įrangą integruotas sprendimas, suteikiantis plačias projekto prieigos, valdymo ir peržiūros galimybes.
  • Self-managed Concord Pro– tradicinis metodas saugant projektus vidiniame įmonės Concord Pro tipo serveryje.

Palaikomos SOLIDWORKS versijos

Palaikomos Dassault Systemes SOLIDWORKS® 2018, 2019, 2020, 2021 (Standard, Pro & Premium) versijos.

Altium CoDesigner licencija yra nemokama saugant projektus Altium 365 debesijos serveriuose.

Saugant projektus lokaliame serveryje yra būtina naudoti SOLIDWORKS PCB Connector.

Vartotojo sąsaja

Altium Designer ir SOLIDWORKS programose bendradarbiavimui yra naudojami analogiškos meniu juostos/kortelės. Inžinieriai abiejose programose gali projekto pakeitimus nusiųsti į serverį (Push) arba iš jo atsisiųsti (Pull).

Solidworks PCB Presentation

SOLIDWORKS Altium CoDesigner meniu juosta

SOLIDWORKS Altium CoDesigner meniu kortelė turi dvi skiltis -  Activity, ir PCB Definition.

  • Activity skiltis rodo Push ir Pull veiksmų istoriją, bei mechanikos ir elektronikos inžinierių atliktų pakeitimų komentarus.
  • PCB Definition skiltis rodo plokštėje sukurtas zonas ir jų aprašus. Keepout ir Room tipo zonas galima sukurti ar redaguoti abiejose - Altium Designer ir Solidworks programose.

CoDesigner SOLIDWORKS įrankių juosta

Įdiegę CoDesigner Add-in SOLIDWORKS programoje rasite Altium CoDesigner įrankių juostą su specializuotais įrankiais PCB plokštės redagavimui. Šie įrankiai yra suderinti su Altium Designer ir užtikrina, kad SOLIDWORKS programje atlikti pakeitimai persikels į Altium projektą.

Altium CoDesigner Add-in diegimas

Altium Designer programoje CoDesigner priedas įdiegiamas pagal nutylėjimą visada. SOLIDWORKS programoje Altium CoDesigner reikia įdiegti papildomai. CoDesigner diegimo instrukciją ir nuorodą į diegimo failus rasite čia:

Altium CoDesigner Add-In diegimas SOLIDWORKS programai